KLAMRY PODOFIX – WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Bezbolesna i fachowa korekcja wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to bardzo bolesny problem, z którym boryka się wiele osób. Do niedawna powszechnie stosowaną metodą leczenia było chirurgiczne zrywanie paznokcia. Metoda ta jest jednak mało skuteczna, gdyż nie usuwa przyczyny, jest jedynie leczeniem doraźnym. Po odrośnięciu istnieje duże prawdopodobieństwo nawrotu  dolegliwości. Istnieje jednak możliwości założenia klamry, która jest bezbolesnym sposobem leczenia wrastającego paznokcia. Przynoszą one natychmiastową ulgę, a ich działanie rozpoczyna się zaraz po  założeniu. Nie ma wielu przeciwwskazań do zakładania klamer: mogą być one stosowane u zarówno u dorosłych, jak i dzieci, a także u alergików czy diabetyków. Warto również wspomnieć, że ich zakładanie i noszenie jest bezbolesne, a sam wygląd – estetyczny.

Klamry PODOFIX
Klamry te stanowią połączenie klamry drutowanej i plastikowej, mają możliwość regulacji naprężenia drutu naciągającego. Sprawdzają się w przypadku leczenia wrastających paznokci, odcisków w obrąbku naskórkowy, przy korekcji zniekształconej płytki paznokciowej. Zazwyczaj stosowane są na twardą i mocną płytkę paznokciową.
Jak długo nosi się klamrę ?
Jest  to sprawa indywidualna. Najczęściej nosi się ją około roku, czyli do czasu całkowitego wzrostu paznokcia lub do momentu, aż problem zostanie całkowicie zlikwidowany.
Jak często zmienia się klamrę ?
Zabieg powtarza się mniej więcej co półtora do dwóch miesięcy.
Jakie jest zadanie klamry?
Zadaniem klamry jest odciągnięcie brzegów paznokcia ku górze i skorygowanie jego dalszego wzrostu