USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia są to brązowe plamy pojawiające się głównie na twarzy u osób dorosłych, najczęściej występują na czole, policzkach, nosie i nad górną wargą. Często spotykane są również przebarwienia na dłoniach, przedramionach, dekolcie i plecach.Zmiany barwnikowe mają postać plam o kolorze od opalenizny do ciemno brązowych, rozmieszczonych zazwyczaj symetrycznie.Od ilości wytwarzanej melaniny zależy kolor przebarwienia. Przebarwienia najczęściej pojawiają się u kobiet, tylko 10% mężczyzn cierpi z powodu tej przypadłości, również ciemniejszy kolor skóry jest czynnikiem sprzyjającym ich powstawaniu.

Najczęściej przebarwienia pojawiają się u osób intensywnie korzystających ze słońca. Należy pamIętać ,że absorbowana ilość energii słonecznej kumuluje się w skórze z biegiem lat. Innym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu przebarwień są zmiany hormonalne, zarówno fizjologiczne (ciąża) jak również spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie urządzenia typu Epil Star (IPL+RF).

Rezultatem zabiegu jest ciemnienie przebarwień, które rozpoczyna się w czasie do kilku godzin po zabiegu. Należy być świadomym, że plamy mogą nabrać koloru ciemnej czekolady . Następnie rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania. Seria zabiegów usuwania przebarwień składa się z 2-5 zabiegów wykonywanych co ok. 2 tygodnie.

usuwanie_przebarwien2

Przeciwwskazania

Istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu usuwania przebarwień, a to oznacza, że wykonanie zabiegu za pomocą lasera w kilku przypadkach nie będzie możliwe. Wszystkie przypadki które wykluczają wykonanie zabiegu umieściliśmy poniżej:

  • terapie retinoidami miejscowo i ogólnie);
  • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, roaccutane, sterydy);
  • nowotwory skóry;
  • fotodermatozy;
  • stany zapalne skóry;
  • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;