Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM

Usuwanie trądziku

USUWANIE TRĄDZIKU

Terapie trądzikowe z wykorzystaniem lasera IPL

Terapia trądzikowa to terapia z użyciem lasera, która jest bardzo skuteczna w leczeniu trądziku. Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum. Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory. Terapia na bazie światła IPL jest w stanie usunąć około 60 % nieestetyczności trądzikowych.

 

Terapia działa bezpośrednio na przyczyny trądziku. Działa na zsyntetyzowane przez P. Acnes, molekuły tzw. porfiryny (porfiryna III): te sprawiają, że bakteria jest szczególnie wrażliwa na światło. Kiedy porfiryna zostanie wystawiona na widzialne światło, staje się aktywna chemicznie i osiąga stan pobudzenia. Powoduje to formowanie się tlenu singlet, który łączy się z błoną komórkową i niszczy P.Acnes oraz komórki gruczołu łojowego.

 

Okres leczenia trwa około (2-4 miesięcy), a zabiegi wykonuje się co 1-2 tygodnie. Począwszy od drugiego tygodnia widoczne są pierwsze oznaki poprawy ( następuje zmniejszenie stopnia zapalenia miejsc zaatakowanych oraz niewielka redukcja samych objawów).

 

Przeciwwskazania do zabiegu laserem ipl

Zabieg z użyciem lasera IPL jest bezpieczną formą poprawiania urody, jednakże tak jak w przypadku większości innych zabiegów paramedycznych również i tu istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należą do nich:

  • przebyta lub aktywna choroba nowotworowa,
  • stosowanie indywidualnych terapii hormonalnych (hormony światłouczulające),
  • cierpienie na fotodermatozę i choroby pęcherzowe skóry,
  • chorowanie na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra),
  • cierpienie na padaczkę (względne),
  • skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców,
  • ciąża i karmienie piersią.

Category:

Date: