Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM

Usuwanie przebarwień

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Usuwanie przebarwień na skórze z wykorzystaniem lasera IPL

Najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie urządzenia typu (IPL+RF). Rezultatem zabiegu jest ciemnienie przebarwień, które rozpoczyna się w czasie do kilku godzin po zabiegu. Należy być świadomym, że plamy mogą nabrać koloru ciemnej czekolady . Następnie rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania. Seria zabiegów usuwania przebarwień składa się z 5-10 zabiegów wykonywanych co ok. 2 tygodnie.

 

Przebarwienia są to brązowe plamy pojawiające się głównie na twarzy u osób dorosłych, najczęściej występują na czole, policzkach, nosie i nad górną wargą. Często spotykane są również przebarwienia na dłoniach, przedramionach, dekolcie i plecach. Zmiany barwnikowe mają postać plam o kolorze od opalenizny do ciemno brązowych, rozmieszczonych zazwyczaj symetrycznie. Od ilości wytwarzanej melaniny zależy kolor przebarwienia. Najczęściej przebarwienia pojawiają się u osób intensywnie korzystających ze słońca. Należy pamiętać, że absorbowana ilość energii słonecznej kumuluje się w skórze z biegiem lat. Innym czynnikiem sprzyjającym powstawaniu przebarwień są zmiany hormonalne, zarówno fizjologiczne (ciąża) jak również spowodowane przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

 

Przeciwwskazania do zabiegu laserem ipl

Zabieg z użyciem lasera IPL jest bezpieczną formą poprawiania urody, jednakże tak jak w przypadku większości innych zabiegów paramedycznych również i tu istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należą do nich:

  • przebyta lub aktywna choroba nowotworowa,
  • stosowanie indywidualnych terapii hormonalnych (hormony światłouczulające),
  • cierpienie na fotodermatozę i choroby pęcherzowe skóry,
  • chorowanie na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra),
  • cierpienie na padaczkę (względne),
  • skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców,
  • ciąża i karmienie piersią.

Category:

Date: